УЛАСП (громадська спілка) так само як УЛАСП (приватна організація) буде позбавлено свідоцтва та акредитаціїї, але на цей раз вже рішенням суду.


Особи, пов'язані з приватною організацією "Українська ліга авторських та суміжних прав" (далі - УЛАСП) ймовірно, з метою введення в оману користувачів музики, створили другу організацію з одноіменною назвою УЛАСП (далі - УЛАСП 2). Різнятся вони організаційно-правовою формую (перша приватна організація, а друга громадська спілка).

Історична довідка

Навесні 2019 УЛАСП 1 (приватна організація) позбавлено право здійснювати колективне управління (разом з іншою афілійованою з УЛАСП організацією колективного управління ОКУАСП). Правова підстава - втрата чинності відповідного свідоцтва і виключення з реєстру організацій коллективного управління (підтверджується листом МінЕкономіки України - переглянути лист).

Одразу після скасування свідоцтва УЛАСП 1 (приватної організації) з’явилась інша організація колективного управління з такою самою назвою - УЛАСП 2 (громадська спілка).

Судові рішення та їх наслідки

Судом буде скасоване, як протиправне, рішення про видачу свідоцтва УЛАСП 2 (громадська спілка) і УЛАСП буде позбавлено права на збір винагороди за використання фонограм (Ухвала Окружного адміністративного суду міста Києва від 21.01.2020 року по справі 640/24558/19).

Правова підстава скасування свідоцтва про акредитацію другого УЛАСП (громадська спілка) - це визнання рішенням Окружного адміністративного суду м.Києва 08 серпня 2019 року по справі № 640/6326/19 протиправним та нечинним наказу Міністерства економічного розвитку України № 8 від 04.01.2019 р., «Про затвердження Положення про комісію з акредитації організацій колективного управління», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 22 січня 2019 року за № 77/33048.

На виконання рішення суду Мінекономіки України своїм наказом Міністерства економічного розвитку України № 277 від 29.10.2019 р. скасували протиправний наказ зазначений вище.

У зв'язку з скасування наказу Міністерства економічного розвитку України № 8 від 04.01.2019 р., «Про затвердження Положення про комісію з акредитації організацій колективного управління» як протиправного, всі рішення прийняті комісією вважаються протиправними і скасовуються судом у спрощеному порядку.

Відповідно наслідком скасування рішення комісіі про визначення акредитованою організацією УЛАСП 2 (громадська спілка) буде втрата чинності свідцтва акредитованої організаціі та виключення її з реєстру.

Будьте пильними

 1. Листи, звернення і документи Вам надсилає другий УЛАСП (громадська спілка), а до підписання надають договір з УЛАСП 1 (приватна організація);

 2. Зауважте, що за умовами договору, що пропонує УЛАСП 1 (приватна організація) :

  • УЛАСП не має жодних обов’язків;

  • УЛАСП не несе жодної відповідальності;

  • Користувач зобов’язаний сплачувати винагороду, розмір якої підвищується автоматично, щороку;

  • Користувач за будь-яке порушення договору сплачуватиме значний штраф;

  • не передбачено жодної можливості припинити дію договору без згоди УЛАСП (тобто сплачувати винагороду по такому договору Ви будете пожиттєво, навіть якщо припинете використовувати музику);

  • втрата повноважень УЛАСП на збір винагороди не є підставою для припинення оплат (тобто, навіть в разі коли Ви не будете одержувати жодних прав на використання фонограмм творів - Ви зобов’язані будете сплачувати винагороду й надалі);

  • детальніше - в окремій статті «7 скрытых элементов мошенничества в договорах ЧО УЛАСП, ЧО ОКУАСП и ОС УЛАСП?»

 3. Майте на увазі, що УЛАСП 2 (громадська спілка) протиправно одержав право на збір винагороди і буде позбавлений його судом як і УЛАСП1 (приватна організація)

 4. Отримуйте ліцензії на музику виключно у правовласників та перевіряйте наявність в них повного ланцюжка договорів від авторів, виконавців та виробників фонограм (порівняння ліцензіїї на музику від ExpertMusic з УЛАСП).

 5. Якщо отримали звернення від УЛАСП або інших посередників не приймайте жодних рішень без консультації досвідченого юриста (адвоката), який специалізується і має досвід в авторському праві, суміжних правах та пильно стежить за діяльністю на ринку колективного управління.

Потрібна допомога звертайтесь:

Наші юристи та адвокати вже 20 років працюю саме в сфері авторського права та суміжних прав і є одними з найдосвідченіших в країні в цій галузі.

За цей час ми спостерігали як в галузі з’явились понад 20 різних організацій коллективного управління і як майже всі вони з часом пішли з ринку або втратили свої свідоцтва. Цим шляхом вже також пішов перший УЛАСП 1 (приватна організація) і незабаром, після прийняття рішення суду, піде і другий УЛАСП (громадська організація).

Якщо необхідна допомога, захист і бажаєте поставити на місце різних здирників та посередників - наші юристи:

 • безкоштовно нададуть юридичну консультацію;

 • безкоштовно підготують проект відповіді;

 • захистять Ваші інтереси в перемовинах.